in

Altın fiyatlarında son durum nedir? Çeyrek altın fiyatı ne kadar?

Çeyrek altın fiyatı

Altının gram fiyatı, güne yükselme ile başlayan ardından 217,5 lira’da duraksadı.


Dün altının ons fiyatındaki yükselme 217 liranın üzerinde seyir eden gram altın, günü önceki kapanışa göre %0,67 artışla 216,6 liradan bitirdi.

Altının gram fiyatı, bugüne de yükselme ile başlayarak 218 lirayı görmesinin ardından saat 09.40’dan sonra son değerine göre %0,4 değer kazancıyla 217,5 liradan alıcı buluyor.Kapalıçarşı‘da çeyrek altın 355 lira, Cumhuriyet altını da 1.454 liradan insanlara satılıyor.

Altının ons fiyatı, dünkü yükselme performansını bugün de göstererek, haziran ayından bu yana en yüksek seviyesi olan 1.280,6 dolara kadar çıktı. Şu dakikalarda önceki kapanışa göre %0,4 artışla 1,280,4 dolar seviyesinden işlem gören ons altın, son çeyrekte etkili olan yükseliş trendi ile yıllık bazdaki kayıplarının büyük bir kısmını telafi etti.

Analistler, ABD’de federal hükümetin kapanması ve ABD Merkez Bankası’na (Fed) ilişkin belirsizliklerle hafta genelinde yükseliş eğiliminde hareket eden altının ons fiyatının, bugün 1.280 dolarla yaklaşık 6 ayın zirvesine çıktığını söyledi.

Teknik olarak altının ons fiyatında 1.277 dolar üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda yükseliş eğiliminin korunacağını aktaran analistler, “Altının gram fiyatında ise 217 lira üzerinde yeni hedefin 220 lira olacağını düşünüyoruz. Bugün yurt içinde ekonomik güven endeksi, yurt dışında ise Almanya’da enflasyon ile ABD’deki yoğun veri trafiğini takip edeceğiz” ifadelerini kullandı

Yorumlar

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

İzmir E-Tîcaret Ussü, 2023 hedeflerinin yakalanmasına büyük katkı sağlayacak