in , ,

İNG Bank Turuncu Hesap hakkında Merak Edilenler!

Turuncu Hesap hakkında merak ettiğim her şey!

Turuncu Hesap’ta faiz işleyişi nasıldır?
Turuncu Hesap faiz oranları gecelik olarak işletilmekte ve kazanılan faiz günlük olarak hesaba yansıtılmaktadır. Her gün ana para ve faiz birlikte değerlendirildiğinden, diğer vadeli mevduat hesaplarına göre avantaj sağlarsın.

Turuncu Hesap’a nasıl para yatırabilirim?
Hesabına şubelerden ve ATM’lerden nakden para yatırabildiğin gibi, yine şubeler, internet ve Mobil Bankacılık aracılığıyla başka bir hesabından transfer yaparak da para yatırabilirsin. Turuncu Hesap, EFT/havale/Swift işlemlerine de açıktır. Bu özelliği sayesinde direkt hesabına para yatırabilirsin.

Turuncu Hesap’tan nasıl para çekebilirim?
Nakde ulaşmak istediğinde şubelerimizden ve ATM’lerimizden para çekebilirsin.

Para transferlerini nasıl gerçekleştirebilirim?
Ayrı bir vadesiz hesaba ihtiyaç duymadan Turuncu Hesap üzerinden direkt EFT/havale/ Svvift yapabilirsin. İşlemlerini çalışma günleri içinde şubelerden veya İnternet, Mobil ve Telefon Bankacılığı aracılığıyla EFT/havale/Swift sisteminin işlediği saatler içinde gerçekleştirebilirsin. Ancak, Turuncu Hesap üzerinden ileri tarihli EFT/havale/ Svvift yapmak ve düzenli EFT/havale/Swift talimatı vermek mümkün değildir.

Turuncu Hesap üzerinden günlük işlemlerimi gerçekleştirebilir miyim?
Turuncu Hesap bir tasarruf hesabı olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle bu hesap üzerinden fatura ödemeleri, otomatik/düzenli ödeme talimatları gibi günlük bankacılık işlemleri yapmak mümkün değildir. Ancak dilersen, Bankamızda ayrı bir vadesiz hesap açtırarak günlük bankacılık işlemlerini bu vadesiz hesap üzerinden yürütebilirsin.

İstediğim zaman Turuncu Hesap’ımı kapatabilir miyim?
Evet, istediğin zaman hesabını kapatabilirsin. Hesabında belirli bir süre veya belirli bir miktarda para tutma zorunluluğun yoktur. Faiz gecelik işlediğinden, hesabın kapanış tarihine kadar kazandığın faizi de alabilirsin.

Turuncu Hesap’tan tüm bakiyemi çektiğim zaman hesap kapanmış mı olur?
Hayır. Bakiyeni sıfırlasan bile, hesap kapama talimatı vermeden Turuncu Hesap kapanmaz. Turuncu Hesap‘a para yatırdığında, yeniden gecelik faiz kazanmaya başlarsın.

Turuncu Hesap’ıma hangi kanallardan ulaşabilirim?
Hesabına; şubelerimizin yanı sıra, internet Şubesi ve ING Mobil‘den rahatça ulaşabilirsin. İnternet Şubesi‘ne TCKN veya kullanıcı kodu ile giriş yapabilirsin. İnternet Şubesi‘ne ve ING Mobil‘e giriş için kullanıcı kodu ve şifreni şube personelimizden isteyebilir, ING kredi kartın varsa ingbank.com.tr veya ING Mobil uygulamasından Anında Şifre’ye tıklayabilir veya 0850 222 0 600‘ü arayabilirsin.

Yorumlar

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

İng Bank Turuncu Hesap Özellikleri

PTT’den bankacılıkta dev atılım: PTT POS