in ,

PTT’den bankacılıkta dev atılım: PTT POS

PTT’den bankacılıkta dev atılım: PTT POS

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) banka­cılık alanındaki atılımlarına hız kesmeden devam ederek bu sektördeki konumunu her geçen gün daha da güçlendiriyor.

PTT A.Ş.‘ye “üye işyerleri ile anlaşma yapan kuruluş olarak faaliyette bulunma izni verilmesine” dair Bankacılık Düzen­leme ve Denetleme Kurulu Kararı, 7 Ağustos 2018 tarihin­de Resmî Gazete’de yayımlandı. Bu karar kapsamında PTT POS Üye İşyeri Sistemi devreye alınarak üye işyeri kabulü­ne başlanacak. Bununla birlikte EFT-POS özellikli yeni nesil ödeme kaydedici cihazların üye işyerlerine satışı gerçekleş­tirilecek. Söz konusu cihazlara PTT POS bankacılık uygula­masının yüklenmesinin ardından üye işyerleri bu hizmetten yararlanabilecek. Böylelikle, Pttkart, diğer banka kartları ve kredi kartları ile EFT-POS özellikli yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar üzerinden alışveriş yapılabilecek.

Üye işyerlerine sayısız avantaj sunuyor

PTT POS Üye İşyeri Sistemi’nin sunduğu pek çok avantaj bu­lunuyor. Üye işyerlerinden hesap işletim ücreti alınmaması, üye işyerlerine oldukça uygun bloke gün sayıları ve komisyon oranları sunulması, PTT ürünlerinde üye işyerlerine yöne­lik kampanyalar ve indirimler düzenlenmesi, üye işyerleri­ne EFT-POS özellikli yeni nesil ödeme kaydedici cihazların satışı için özel kampanyalar yapılması gibi uygulamalar bu avantajlar arasında yer alıyor.

Yorumlar

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

İNG Bank Turuncu Hesap hakkında Merak Edilenler!

PTT’den yeni işyerleri ve Pttmatik’ler