in , , ,

PTT’den Hayatı Kolaylaştıran Yeni Hizmetler

PTT’den Hayatı Kolaylaştıran Yeni Hizmetler

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) çağın ge­rekleri ve vatandaşların beklentileri doğrultusunda hizmetle­rini geliştiriyor, çeşitlendiriyor. 178 yıllık köklü kuruluş, yeni hayata geçirdiği İmar Barışı tahsilatı, yurt dışı çıkış harcı tah­silatı ve HGS Kurumsal hizmetleriyle vatandaşların hayatım kolaylaştırmaya devam ediyor. PTT A.Ş. ile Muhasebat Genel Müdürlüğü arasında 27 Nisan 2018 tarihinde bir işbirliği protokolü imzalandı. Bu protokolle, Muhasebat Genel Müdürlüğü tahsilat işlemleri 27 Haziran 2018 tarihi itibarıyla PTT işyerlerinden yapılmaya başlandı. İki kurum arasındaki işbirliği sayesinde İmar Barışı tahsilat işlemleri de PTT aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor.

e-Tahsilat işlemleri

Türkiye’de dijital dönüşümün öncü kurumlarından PTT A.Ş., e-Tahsilat hizmetiyle de vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor. Şirketin Gelir İdaresi Başkanlığı ile imzaladığı protokol çer­çevesinde aralarında trafik idari para cezası, karayolları geçiş ücreti ve idari para cezası, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Karayolu Taşıma Kanunu cezası, yıllık gelir vergisi, 6001 sayılı Kanunun 30/2 maddesi gereğince verilen idari para cezası, yurt dışı çıkış harcı, pasaport harcı ve yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izin harcının da bulunduğu çok sayıda tah­silat işlemi e-Tahsilat sistemi üzerinden çevrimiçi olarak ger­çekleştirilebiliyor. Ayrıca, tapu ve kadastro harçları ile döner sermaye hizmet bedelleri ve Muhasebat Genel Müdürlüğü tahsilatlarında da e-Tahsilat kolaylığından yararlanılabiliyor. Söz konusu ödemelerde PTT işyerlerindeki gişelerden pos­ta web sistemine giriş yapılıyor ve ilgili sistemin e-Tahsilat menüsünden faydalanarak işlem tamamlanıyor.

Şirketler için “HGS Kurumsal”

PTT A.Ş.’nin yeni hizmetleri arasında HGS Kurumsal da yer alıyor. HGS Kurumsal, şirket filosundaki araçların HGS eti­ketlerinin tek bir yerden kolayca yönetilmesine ve takip edil­mesine imkan veriyor. Bunun yanı sıra şirket, araçlarının HGS hesap hareketlerini ve geçiş ihlallerini raporlayabiliyor.

Yorumlar

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Değişen ve Dönüşen Ptt’de Finansal İşbirliği Atılımları