in ,

Toplumun her kesimine sayısız avantaj : PttKart

Bankacılık, birçok alanda sunduğu uygun fiyatlı ve kaliteli hizmetlerle vatandaşın hayatını kolaylaştıran Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin (PTT A.Ş.) en önemli faaliyet sa­haları içinde bulunuyor. Bankacılık operasyonlarını 2004 yılın­dan beri PTTBank çatısı altında sürdüren Şirket, yaygın hizmet ağıyla Türkiye’nin her köşesine ulaşıyor, başka hiçbir bankanın bulunmadığı yerlerde finansal ihtiyaçları karşılıyor. Bankacılık işlemleri, otomasyon altyapısının oluşturulması sayesinde sü­recin saniyeler içinde tamamlandığı PTT işyerlerinin yanı sıra Pttmatikler’le de yürütülüyor. İşyerleri, Pttmatikler ve Mobil PTT’lerle sunulan hizmetler, PTT A.Ş.’yi Türkiye’nin en büyük tahsilat ve ödeme merkezi olarak konumlandırıyor. PTTBank faaliyetleri kapsamında 2011 yılında hizmete sunulan Pttkart sayesinde para çekme, para yatırma ve fatura ödeme gibi bankacılık işlemleri hızlı, kolay ve güvenli şekilde gerçekleş­tirilebiliyor. Hem Pttmatikler’de hem diğer banka ATM’lerinde kullanılabilen Pttkart “3D secure” özelliğine sahip olduğu için vatandaşların güvenlik açığı veya sahtecilik endişesi olmadan çevrimiçi alışveriş yapmasını mümkün kılıyor. 2013 yılında hiz­mete sunulan ön yüklemeli Pttkart ise sosyal yardım ödemesi alan hak sahipleri adına tanımlanıyor. Hak sahipleri bu kart sa­yesinde ödemelerini Pttmatikler veya herhangi bir ATM’den ko­laylıkla alabiliyor. Ayrıca, emekli aylığı ödemeleri ile askerlerin yol ve iaşe bedeli ödemeleri de Pttkart ile yapılıyor.

Geniş kapsamlı projelerle Türkiye kazanıyor

Özellikle son yıllardaki başarısını sürdürülebilir kılma nokta­sında kişiselleştirilmiş çözümler üretmenin taşıdığı önemin farkında olan PTT A.Ş., bu anlayışla toplumun çeşitli kesimleri­ne yönelik Pttkart projeleri geliştiriyor. Bu projelerle hem hedef grupların PTT hizmetlerine özel avantajlarla ulaşmalarını sağla­mak ve hayatlarını kolaylaştırmak hem de etkinliklerini artıra­rak Türkiye ekonomisine katkı sunmak amaçlanıyor.

PTT A.Ş.’nin Pttkart projelerinden Motif Kart, Memur-Sen üyeleri için geliştirildi. Proje kapsamında Şirket ile Mehmet Akif İnan Vakfı arasında imzalanan protokol, Memur-Sen üye­leri ve ailelerinin PTT hizmetlerinden indirimli faydalanma­sını ve bu kart sayesinde alışverişlerinde çeşitli avantajlardan yararlanmasını öngörüyor.

Mayıs ayında lansmanı yapılan Esnaf Pttkart, Ticaret Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Esnaf ve Sanatkar­lar Genel Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirildi. PTT A.Ş., Esnaf Pttkart sayesinde yaklaşık 1,7 milyon vatandaşa ula­şabilecek. Esnafın finansmana erişmesi noktasında yeni bir model sunan Esnaf Pttkart’ı kullanan vatandaşlar, PTT’nin mobil iletişim ve kargo dahil olmak üzere çok sa­yıda hizmetinden indirimli şekilde faydalanacak. Ayrıca, Esnaf Pttkart kullanıcıları PTT A.Ş.’nin e-ticaret platformu ePttAVM.com’da mağaza açma, ürünlerini kolaylıkla pazarla­ma, kargo ve gümrükleme masrafı olmaksızın dünyaya açılma fırsatı bulacak. Esnafa ihracat yolu açan kartın ülke ekonomisi­ne önemli katkı sunması bekleniyor.

Eylül ayında lansmanı yapılan Tarım Kredi Ortak Kart’m he­def grubunu çiftçiler oluşturuyor. Tarım Kredi Kooperatifleri işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında yaklaşık 500 bin kooperatif ortağına Tarım Kredi Ortak Kart’m dağıtılması ön­görülüyor. Kart sayesinde kooperatif ortaklarının yapacakları ayni ve/veya nakdi kredilendirme işlemlerinin yanı sıra nak­di kredilendirme işlemi sonrasında kredi tutarlarının Tarım Kredi tarafından ortakların PTT hesaplarına aktarılmasına yö­nelik süreçler yürütülecek. PTT A.Ş.’nin üniversite öğrencilerinin talep ve ihtiyaçları­nı dikkate alarak geliştirdiği Kampus Kart projesi ise Van 100. Yıl Üniversitesiyle imzalanan protokolle hayata geçirildi. Proje kapsamında ilk kez kimlik özellikli bir Pttkart hizmete su­nuldu. Yemekhane, kütüphane gibi ödeme noktalarında geçerli olacak şekilde tasarlanan Kampus Kart’ı kullanan öğrenciler kargolarını indirimli olarak gönderebilecek

Yorumlar

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

İzmir E-Tîcaret Ussü, 2023 hedeflerinin yakalanmasına büyük katkı sağlayacak

Müşteri Gözüyle E-ticaret 2019