in , , ,

Ziraat Bankası Euro tasarruflarınızda kazanç sağlamak

Euro Faiz Getirili Devlet Tahvili ve Kira Getirili Kira Sertifikası

Yurtiçinde ve yurtdışında yaşayan yatırımcılara sunulan finansman araçlarının çeşitlendirilmesi ve yatırımcı tabanının genişletilmesi amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, 12 Eylül-12 Ekim 2018 tarihleri arasında, 5 hafta boyunca etaplar halinde Euro Faiz Getirili Devlet Tahvili ve Euro Kira Getirili Kira Sertifikası ihracı talep toplama yöntemi ile gerçekleştirilecektir.
Euro Faiz Getirili Devlet Tahvili ve Euro Kira Getirili Kira Sertifikaları sadece yerli ve yabancı bireysel yatırımcılara satılacak olup belirli miktarda söz konusu senetler için etaplar halinde yapılacak talep toplama işlemleri ve senetlerin ihracı ve itfası Ziraat Bankası Şubeleri aracılığıyla ve Ziraat Bankası Internet Şubesi kanalı ile gerçekleştirilecektir.
Söz konusu senetler, ilgili etaba ilişkin talep toplama dönemini takip eden hafta Çarşamba günleri yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır.
Senetler 12 Eylül-12 Ekim 2018 tarihleri arasında satışa sunulacak olup belirli miktarda satış yapılması durumunda, bir önceki gün Bakanlık tarafından ilan edilmek üzere sonraki günlerde satış yapılmayabilecektir.
ihraç edilecek Euro Faiz Getirili Devlet Tahvili ve Euro Kira Getirili Kira Sertifikalarına ilişkin genel bilgiler aşağıda yer almaktadır:
Başvuru Yapabilecek Yatırımcılar:
Yerli ve yabancı bireysel yatırımcılar.
Vade: 364 gün (1 yıl)
Kupon/Kira Dönemi: 6 ay (182 gün)
Kupon/Kira Oranı: %1,10
Yıllık Getiri Oranı: %2,20
Satış Tutarı: Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenecektir.

⦁ Euro cinsinden ihraç edilecek senetler 1.000 Euro ve katları şeklinde ihraç edilecektir.
⦁ Yurtiçi yerleşik yatırımcıların talepte bulunabilecekleri en yüksek tutar 10.000 Euro olup yurtdışı yerleşik yatırımcılar için sınır bulunmamaktadır.
⦁ Vergi Mevzuatı: Gelir Vergisi Kanunu Geçici 67. Madde kapsamında vergiye tâbidir.
⦁ Senetler, yatırımcılar tarafından vadesinden önce işlemiş faiz/kira getirişi üzerinden 1.000 Euro ve katları olacak şekilde sadece Ziraat Bankası’na geri satılabilecektir.

 

Talep toplama takvimi:

Talep Toplama Dönemi ve İhraca İlişkin Genel Bilgiler

ziraat bankası
Ziraat Bankası Faiz

Ayrıntılı bilgiye;

www.ziraatbank.com.tr ve Ziraat Bankası Şubelerinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

vakıfbank

VakıfBank Nakite Taksit Fırsatı